13. novembra, pre nešto više od mesec dana, preminuo je vizionar i strateg u biznisu, Miodrag Kostić, a prvi put se nakon njegove smrti oglasila njegova bivša supruga, Marijana Mateus.
Marijana Mateus se u tihom i dostojanstvenom povratku javnosti oglasila nakon smrti bivšeg muža Miodraga Kostića, tako što je posetila Planetarijum Nauke, mesto koje nosi ime njenog bivšeg supruga.
Na svom Instagram profilu podelila je reči koje odišu emocijom i poštovanjem:
Danas sam imala priliku da posetim jedinstveno mesto posvećeno širenju znanja i inspiraciji – Planetarijum Nauke. Ovo je prostor gde se spajaju inovacija, edukacija i čarolija univerzuma, stvarajući magiju za sve generacije. Hvala svima koji ulažu ljubav i trud u očuvanje i razvoj ovakvih prostora!
Foto: E-Stock/Nataša Rajković, Ustupljene fotografije/Nebojša Babić
Dodala je i da je “duh sveta stigao u Srbiju” zahvaljujući ovom projektu. “Deca od samo dve godine, kao i odrasli, imaju priliku da dožive nešto potpuno novo i posebno. Ovo je prostor koji inspiriše sve generacije,” izjavila je Marijana, naglašavajući univerzalnu vrednost ovog jedinstvenog centra.
Planetarijum Nauke
Planetarijum Nauke deo je zadužbine koja nosi ime Miodraga Kostića i predstavlja simbol trajnog ulaganja u budućnost, znanje i napredak Srbije. Ovo mesto nije samo prostor nauke, već i most između generacija, mesto gde deca, mladi, ali i odrasli pronalaze inspiraciju da postavljaju pitanja, otkrivaju odgovore i sanjaju velike snove. Svaka zvezda osvetljava put ka inovacijama, a svaki detalj Planetarijuma Nauke nosi poruku – znanje je najvrednije nasleđe koje možemo ostaviti, poručuje između ostalog Marijana.
Sa druge strane, Aleksandar Kostić, član Upravnog odbora Zadužbine, u svom obraćanju naglasio je značaj ove vizije:
Pored istraživanja koja će se odvijati u 20 naučnih centara, važan cilj Palate nauke je i popularizacija nauke. Posebna pažnja posvećena je sadržajima za osnovce i srednjoškolce, ali ovo je centar naučne inspiracije za sve generacije – od dece i mladih do akademske i naučno-istraživačke zajednice.
Autor: Nikola Žugić