Fudbaler Rumunije savladali su Ukrajinu rezultatom 3:0 (1:0) u okviru prvog meča E grupe Evropskog prvenstva.

Utakmica u Minhenu je potpuno neočekivano završena u korist naših komšija, ali potpuno zasluženo.

Andrej Lunjin je bio očajan na golu Ukrajine, a posle dve njegove greške, strelci su bili Stanču u 30. minutu i Marin u 53. minutu.

Rumuni su bili hrabri, koristili su svoje šanse, a šlag na tortu došao je u 58. minutu kada je Draguš stavio tačku na ovaj duel.

Ukrajina je prvi šut u okvir gola imala u 77. minutu meča.

Pokušavali su nakon toga preko Mudrika, pojačali su pritisak ali je sve to bilo jalovo.

Rumunija je na čelu E grupe sa tri osvojena boda, a tamo će imati priliku da joj se pridruži pobednik meča Belgija - Slovačka koji je na programu od 18.00 časova.

Autor: Dalibor Stankov