Fudbaleri Srbije završili su učešće na ovogodišnjem Evropskom prvenstvu.

U poslednjem duelu grupe C Danska je remizirala sa Srbijom (0:0) i tako igrače Dragana Stojkovića Piksija ostavila i bez kalkulatora u rukama pred rasplet u ostalim grupama.

DANSKA - SRBIJA 0:0

EURO 2024 C grupa, 3. kolo STADION: "Alijanc Arena" Minhen SUDIJA: Fransoa Leteksje (Francuska) POMOĆNICI: Siril Munije i Mehdi Rahmuni (Francuska) VAR SOBA: Bastijana Dankert (Nemačka), Fedaji San (Švajcarska), Pol van Bokel (Holandija)

Sastav Srbije:

SRBIJA: (3-4-1-2) Rajković – Veljković, Milenković, Pavlović – Mijailović, Ilić, Gudelj, Lukić, Živković, Samardžić – Mitrović. Potencijalni sastav Danske: DANSKA: (3-4-1-2): Šmajhel - Andersen, Kristensen, Vestergor, Kristensen - Mele, Hjulmand , Hejbjerg, Kristijansen - Eriksen - Vind , Hejlund

Tok meča:

KRAJ U MINHENU! SRBIJA JE ZAVRŠILA UČEŠĆE N EVROPSKOM PRVENSTVU!

Drugo poluvreme:

94. minut - Još jedna prilika, probao je Tadić, ali Šmajhel siguran! SVE JE MANJE VREMENA!92. minut - Kakva prilika za Srbiju, Tadić je uradio sve, ostavio loptu za Sergeja koji je jako slabo šutirao!

90. minut - Pet minuta nadoknade i nade za Srbiju!

89. minut - Nova prilika za Srbiju, Vlahović je šutirao glavom, ali odličan Šmajhel!

Navijač uleteo u teren!

88. minut - Izmena i u Danskoj, Eriksena menja Poulsen!

87. minut - Poslednja izmena u selekciji Srbije, Milinković - Savić menja Lukića!

83. minut - Kakva drama u Minhenu! NEVEROVATAN pritisak naših momaka, tražio je Mitrović penal, povučen je od strane Melkea, a od svega žuti karton za napadača Srbije! Možda i sporna odluka Leteksjea!

81. minut - NAJBOLJA prilika na meču za Mitrovića. Vlahović se izborio za loptu, dodao do Mitrovića, a ovaj šutirao sa 6 m,etara pored gola Šmajhela!

78. minut - Mitrović je ostao da leži. Andersen je laktom udario napadača Srbije u kaznenom prostoru! Ostaje da se vidi da li će reagovati VAR! Ništa od kaznenog udarca!

77. minut - Dvostruka izmena u Danskoj, na terenu su Dilejni i Kristensen.

73. minut - Još jedna izmena u Srbiji, Mladenović menja Mijailovića! Živković prelazi na drugu stranu terena!

72. minut - Bacio se Skov Olsen kao da ga je udario auto u kaznenom prostoru Srbije, ali od penala naravno nema ništa!

71. minut - Kakav potez Tadića, petom je proigrao Mijailovića, ovaj je centrirao, ali Vestergard otklanja opasnost! Nakon kornera, opet Vestergard najviši!

67. minut - Vlahović menja Ilića! Srbija sa TRI napadača do kraja meča!

65. minut - Kakva prilika za Dansku, Vestergard je nakon kornera šutirao glavom, ali siguran Rajković!

64. minut - Prilika za Srbiju, loš centaršut Mijailovića!

62. minut - Još jedna prilika za naše protivnike, ali Hjulmand OČAJNO šutira!

60. minut - Opasan napad Danaca, dugo je trajao napad, na kraju je šutirao Hojberg, ali preko gola!

59. minut - Druga izmena kod Danaca, teren napušta Hojlund, u igri je Dolberg!

57. minut - Otvorila se utakmica u Minhenu, mnogo zanimljiviji meč gledamo u drugom poluvremenu! Srbija izgleda mnogo opasnije!

53. minut - UH, poništen je gol Srbije zbog ofsajda! Tadić je proigrao Jovića, on obišao golmana danske, šutirao, loptu je u svoju mrežu smestio Andersen, ali je podignuta zastavica! Čeka se VAR!

51. minut - Još jedna prilika za dansku, Hojlund je kombinovao sa Skov Olsenom, ovaj šutirao, ali mu je udarac izblokiran. Odbranila se Srbija i posle kornera!

49. minut - Korner za Srbiju, prvi na meču! Tadić je centrirao, Milenković pokušao, ali otklanja opasnost Skov Olsen!

49. minut - Rasplamsala se borba u Minhenu, Danci su ponovo pretili, onda je Srbija krenula u kontru, Mitrović je povučen, ali je francuski sudija ostao nem!

48. minut - Danci su sada bili opasni, dva centaršuta, ali je reagovao Živković!

47. minut - Pritisak Srbije, Mitrović je bacio na muke defanzivce Danske, ali je intervenisao vestergard!

46. minut - Dvostruka izmena u reprezentaciji Srbije, na teren će Jović i Tadić, na klupu se sele Samardžić i Gudelj! Ovo je mnogo ofanzivnija postava Srbije!

Izmena i u Danskoj, Skov Olsen menja Vinda!

Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena!

45. minut - Vukao je loptu Pavlović 50 metara, proigrao je Živkovića, ali je Asndrija bio u nedozvoljenoj poziciji!

44. minut - Pokušao je Živković, centrirao je, ali je Vestergard lagano otklonio opasnost!

42. minut - Još jedan opasan napad Danske, pleli su mrežu oko gola Srbije, Mele je probio, promenio stranu, usledio je centaršut, ali je Rajković opet odlično reagovao!

39. minut - Nova dobra prilika za Dansku, kombinovali su ispred šesnaesterca Srbije, šutirao je Vind, ali preko gola!

38. minut - Srbija nije opasna u napadu! Čini se da će nešto morati da se menja, u suprotnom, teško će "Orlovi" do gola!

34. minut - Novi faul Danaca nad Mitrovićem. Izuzetno grubo igraju naši proitivnici. Srbija odlično parira, ali nema ideju u napadu!

31. minut - Opasan napad Danske, eriksen je pokušao da proigra napadače, ali je fantastično reagovao Pavlović! Korner za Dance. Izveli su kratko, šutirao je Hojlund, brani Rajković!

30. minut - Žuti karton i za Hjulmanda. Nekontrolisano je startovao na Ilića!

27. minut - Oslobodili su se "Orlovi" pritiska Danaca. Vind je bio oštar u startu nad Pavlovićem i zaradio je žuti karton!

23. minut - Totalna konfuzija u kaznenom prostoru Srbije, pritisak Danaca! Korner je bio za Dansku, Vind je ušao u gol sa Rajkovićem i loptom, ali je ona već izašla van terena, a bio bi i faul fudbalera Danske!

21. minut - Kakva prilika za Dansku, Ilić je pogrešio, Eriksen tukao, a Rajković fantastično odbranio.

19. minut - Dva kornera u nizu za Dance, Eriksen je centrirao, ali je Rajković siguran na golu!

18. minut - Još jedan opasan napad Danske, Mele pravi mnogo problema odbrani Srbije. Probio je, pokušao da centrira, ali je iznudio korner.

16. minut - Opasan napad Danske, Mele je centrirao, Bah je ostao sam ispred Rajkovića, ali nije šutirao dobro glavom. Tražili su Danci penal, ali je Leteksje samo odmahnuo rukom!

16. minut - Dobar pokušaj Srbije, Mitrović je istrčao, ali nije imao podršku saigrača.

14. minut - Dugo kombinuju reprezentativci Srbije, ali nemaju završni pas pred golom Danske.

11. minut - Dobro su kombinovali Lukić i Živković, ali ipak prejak pas za igrača PAOK-a. Prva pretnja Srbije.9. minut - Kombinuju reprezentativci Srbije na svojoj polovini, lopta je u ovom periodu meča više u nogama naših fudbalera.7. minut - Visoki presing Srbije, Mitrović je pritisnuo odbranu Danske koja je u problemu, ali ipak uspevaju da zadrže loptu u svom posedu!

4. minut - Žuti karton za Milenkovića. Bio je štoper Srbije u duelu sa napadačem Mančester junajteda Hojlundom, čini se da je javna opomena preoštra! Danci su napravili faul u napadu iz slobodnog udarca.

2. minut - Danci imaju više loptu u svojim nogama, Srbija je pokušala dugom loptoim, ali neprecizno!

1. minut - Počela je utakmica u Minhenu, prvi napad za Dance.