Košarkaši Crvene zvezde savladali su Partizan u prvoj utakmici finala Superlige Srbije rezultatom 89:88

TOK MEČA:

Gledali smo uzbudljivo prvo poluvreme, obe ekipe su bile izuzetno napadački raspoložene.

Nakon izjednačenog početaka meča, Zvezda je prva stekla osetniju prednost 19:10.

Crveno- beli su bili u vođstvu do sredine druge četvrtine kada je Partizan serijom uhvatio priključak 35:34.

Do kraja poluvrena ekipe su smenjivale u vođstvu, a na odmor se otišlo sa 51:52.

U trećoj deonici Zvezda je ponovo stekla +9 u jednom momentu 71:62, ali se Partizan brzo vratio.

Slično je bilo i u četvrtoj deonici Zvezda je stigla do +8 83:82, ali se Partizan ponovo vratio.

Ušli smo u dramatičnu završnicu u kojoj se bolje nakon prave drame snašla Zvezda

Četvrta četvrtina:

40. minut- Mitrović na liniji penala,polovičan 88:87. Mitrović ponovo na penalima polovičan 89:87. Neverovatna dešavanja u Pioniru, suduije većaju već deset minuta oko sporne situcije. Ilić dobija namernu ličnu grešku. Ledej pogađa bacanje,ali promašuje zadnji napad. Pobeda Zvezde 89:88

39. minut - Ledej na liniji penala, siguran za izjednačenje 87:87.

38. minut - Tehnička greška Davidovca. Četiri bacanja za Anđušića. Pogađa dva 87:85.

37. minut - Sjajan potez Davidovca, a onda novi poeni istogigrača na asitenciju Teodosića 87:83.

36. minut - Trifunović je pogodio jedan penal 83:83

35.minut - Avramović na liniji bacanja, siguran. Anđušić nova trojka 83:82 Tajm -aut Sferopulos.

34. minut - Nemanja Nedović se vratio na teren.Ponitka pogađa oba penala 83:77.

33. minut - Tomkins pogađa uz faul, njegovi prvi poeni 83:75. Lazić je dobio petu ličnu grešku.

31. minut- Avramović njegov 15 poen. Trojka Gedraitisa 80:75.

Treća četvrtina:

30. minut - Trojka Smita, pa poeni Davidovca. Onda Davidovac sa penala. Trojka Avramovića za kraj treće četvrtine 77:73.

29. minut - Poeni Teodosića. Ledej polovičan sa penala. 73:67

28. minut - Gedraitis novi poeni. Ledej njegovi prvi poeni. na meču 71:64. A potom sa penala smanjuje 71:66

27. minut - Gedraitis vezuje pet poena 69:62. Obradović tajm- aut.

25. minut - Trojka Anđušića.Nedović se povredio i izašao iz igre. Davidovac poravnava rezultat. A onda poentira nakon ofanzivnog skoka 64:62.

24. minut - Smit poentira nakon ofanzivnog skoka, potom Gedraitis iz kontre 60:59.

23. minut - Panter trojka iz teške pozicije 58:57.

22. minut - Trojka Nedovića, na asistenciju Mitrovića. Potom Nedović vraća asitenciju Mitroviću 58:54.

21. minut - Trifunović postiže prve poene u nastavku. Potom Mitrović nakon pivotiranja 53:54.

Druga četvrtina:

18. minut - Jago nova trojka, njegova četvrta.

17. minut - Lazić na liniji bacanja, ne greši. Avramović pogađa uz faul , promašuje dodatno bacanje. Avramović ponovo na liniji penala, ovog puta siguran 42:43.

16. minut - Davidovac pogađa oba penala. Anđušić trojka uz zvuk sirene 40:39.

15. minut - Fantastičan poen Smit nakon sjajne finte. Nedović poentira nakon prodora 38:36.

14. minut - Trojka Avramović nakon dva ofanzivna skoka Partizana. Isti igrač pogađa penale. Nedović fauliran, pogađa jedno bacanje 36:34.

13. minut - Mitrović fauliran. Pogađa oba penala 35:28.

12. minut - Ponitka pogađa sa penala 33:28.

11. minut - Ponitka postiže lake na obruču. Mitrović na asistenciju Lazarevića 33:26.

Prva četvrtina:

10. minut - Trojka Trifunovića. Mitrović efektan poen. Smit za kraj prve četvrtine 31:24.

9. minut - Nova trojka Jaga, Koprivica pogađa iz reketa, vraća Mitrović, Jago krade loptu i pogađa iz kontre 29:19

8. minut - Smit vezuje pet poena, Davidovac trojka na drugoj strani 22:17.

7. minut - Laki poeni Dejana Davidovca. Panter prekida seriju Zvezde 19:12.

6. minut - Lazarević postiže poene iz reketa 17:10.

5. minut - Nova trojka Jaga. Zakucavanje Ilica, mini serija Zvezde 15:10.

4. minut - Panter poentira nakon prodora. Ilić nakon ofanzivnog skoka za novo izjednačenje. Trojka Ponitke, pa Jago uzvraća istom merom 10:10,

3. minut - Trojka Avramovića. Jago fauliran, dobija dva penala. Pogađa oba 5:5

2. minut - Panter postiže prve poene na meču. Nedović uzvraća trojkom 3:2.

1. minut - Utakmica je počela