Druga utakmica finala Superlige Partizan - Crvena zvezda prekinuta je i biće nastavljena sutra!

Potpuni haos nastao je večeras u Beogradskoj areni u 23. minutu drugog duela finala "večitih rivala".

Vodio je Partizan rezultatom 57:45, kada su sudije odlučile da prekinu meč jer su "grobari" neprestano vređali Vesnu Čović, suprugu prvog čoveka Zvezde Nebojše Čovića.

Poslao je Željko Obradović prvotimca Uroša Trifunovića da preko mikrofona umiri publiku, ali kada se obratio i zamolio da navijaju fer i sportski, nastao je još veći haos.

Tada je tim menadžer Zvezde Nebojša Ilić pozvao igrače svog tima da se skupe i krenu ka svlačionici što su oni i učinili.

Ubrzo je stiglo obaveštenje da dvorana mora da se isprazni kako bi meč bio nastavljen, ali gotovo niko nije išao ka izlazu.

Deo u kojem su najvatrenije pristalice pozvale su u jednom momentu košarkaše Partizana, a i skandirali su im "nemojte da igrate". Posle skor sat vremena pauze i crno-beli su se zaputili ka tuneli i spiker je saopštio da će meč biti nastavljen sutra. Za sada nije poznato u kom trminu.

Zbog uvredljivog skandiranja navijača Partizana sudije su prekinule meč, a posle sat vremena odlučeno je da se utakmica nastavi sutra.

Treća četvrtina:

- Zvanični spiker je objavio da je meč i definitivno prekinut i biće nastavljen u četvrtak. Tačno vreme meča biće naknadno određeno.

- Željko Obradović otišao u svlačionicu.

- Navijači Partizana krenuli su da napuštaju Arenu, ali ne svi, već samo jedan deo.

- Navijači Partizana brane igračima da nastave meč.

- Prema nezvaničnim informacijama Zvezda želi da se tribine isprazne inače neće nastaviti meč!

09.40 - PREKID TRAJE VEĆ 20 MINUTA!

Trenutno je 7:55 do kraja treće četvrtine, a košarkaši domaćeg tima su na paraketu, neki su na klupi, a neki šutiraju na koš - i svi čekaju rasplet situacije. Za sada, još uvek nema zvaničnih informacija.

- Ne može bez haosa. Grobari su su počeli sa pogrdnim skandiranjem na račun porodice Čović. Igrači Partizana su zamolili navijače da prestanu, ali pošto se to nije dogodilo igrači Zvezde su napustili teren.

23. minut - Panter nova trojka, Partizan ponovo ima dvocifrenu prednost 57:45. Tajm - aut Sferopulos.

22. minut - Pogađa Panter sa poludistance. Davidovac siguran sa penala, a potom i Ponitka 54:45

21. minut - Ledej nastavlja gde je stao 50:43.

Druga četvrtina:

20. minut - Ledej pogađa iz jako teške situacije 46:43. Tehnička Gedraitisa, Ledej pogađa, Smailagić polovičan sa penala 48:43 za kraj poluvremena.

19. minut - Sjajno zakucavanje Lazarevića posle kontra. Ledej u svom stilu jednom rukom. Trojka Teodosića 44:43.

18. minut - Trojka Gedraitisa prva nakon pet promašaja. Panter fauliran polovičan sa penala 42:38

17. minut - Davidovac pogađa uz faul 41:35, tajm - aut Obradović.

16. minut - Ledej pogađa sa jedne, pa Lazić sa druge strane 41:32.

15. minut - Trojka Pantera. Lazarević vraća 39:27. Pogađa Mitrović nakon kontre uz faul 39:30.

14. minut - Panter pogađa sa poludistance, Mitrović prekida seriju crno-belih 36:24

13. minut - Smit pogađa za tri. Partizan ima dvocifrenu prednost 34:22.

12. minut - Nakon greške Teodosića, Smit asistira za Smailagića 31:22. Tajm-aut Sferopulos.

11. minut - Panter krade loptu i poentira. Ledej fauliran na šutu za tri, bez greške 29:22.

Prva četvrtina:

10. minut - Smailagić polovičan sa penala. Nedović sa penala donosi izjednačenje 22:22. Smit pogađa za kraj prve četvrtine 24:22.

9. minut - Nedović vraća trojku, potom zakucavanje Smailagića, pa ponovo Nedović iz prodora 21:20.

8. minut - Trifunović pogađa sa poludistance. Trojka Smita 19:15.

7. minut - Lepa kontra Zvezde za prvo vođstvo na meču 14:15.

6. minut - Zvezda vezuje sedam poena. Sjajni Mitrović je postigao nova četiri poena, a Davidovac trojku za potpuni priključak 14:13.

5. minut - Lepa akcija Partizana i poeni Ponitke. Potom Anđušić pogađa uz faul 14:6

4. minut - Novo zakucavanje Mitrovića 9:6.

3.minut - Ledej pogađa u svom stilu. Trojka Anđušića 9:4.

2. minut - Prvi poeni za Zvezdu zakucavanje Mitrovića. Gedraitis iz kontre za izjednačenje 4:4

1. minut - Avramović trojkom otvara meč. Anđušić je iznudio faul, polovičan sa penala 4:0.

1. minut - Utakmica je počela

- Sastav Partizana je identičan kao za prošlu utakmicu, dok u redovima crveno-belih, umesto Jaga dos Santosa u sastavu je talentovani mladi košarkaš Andrej Kostić.

Tu su i Luka Mitrović i Nemanja Nedović.

- Dosadašnji igrač Partizana Bruno Kaboklo mogao bi da pojača večitog rivala naredne sezone.

- Brazilac Jago je na štakama došao u Arenu, za njega jev sezona definitivno završena.

- Nikola Topić baš nema sreće

- Nova bura uoči derbija, Zvezda se oglasila saopštenjem

- Neverovatan zahtev sudije večitog derbija

- Dan je počeo odličnim vestima za navijače Zvezde

Košarkaši Partizana dočekuju Crvenu zvezdu u drugoj utakmici finala plej - ofa Superlige Srbije.

Zvezda je slavila u prvoj utakmici sa 89:88 posle dramatične završnice i povela sa 1:0 u seriji.

Crveno-beli su zabeleželi tako i sedmu uzastopnu pobedu nad večitim rivalom i u slučaju nove pobede osvojiće devetu uzastopnu titulu šampiona Srbije i triplu krunu ove sezone nakon osvajanja Kupa Srbije i ABA lige.

Ako Partizan uspe da prekine crni niz, gledaćemo majstoricu u subotu a domaćin će biti Crvena zvezda.

Oba tima su prilično oslabljena pred ovaj meč.

Zbog pravila o broju stranaca Partizan je bez Dožera, Nanelija i Kaminskog , dok je Kaboklo bez dozvole kluba otišao u Ameriku.

Zvezda je precrtala Tobija, Smarta i Gilespija pred početak plej -ofa, a veliki problem crveno-belima prave povrede Jaga, Nedovića, Mitrovića i od ranije Hange i Topića.

Utakmica se igra "Beogradskoj Areni" sa početkom u 20. časova.