Prvi reket sveta Novak Đoković pobedom je započeo Rolan Garos na kome brani titulu.

TOK MEČA

Đoković je u prvom kolu savladao Francuza Pjer Igoa Erbera sa 3:0, po setovima 6:4, 7:6 (7:3), 6:4.

Rival Đokovića u drugom kolu je Španac Roberto Karbaljes Baeno.

3. SET

6:4 - Sedmom duplom greškom Francuz poklanja brejk Đokoviću.

5:4 - Sa nulom novi servis gem za Đokovića. Na gem je od konačne pobede. Do sada set traje 35 minuta.

4:4 - Dva servis vinera donela su Francuzu novo izjednačenje.

4:3 - Još jedan lagan gem za Novaka.

3:3 - Erber sa nulom dobija gem.

3:2 - Pripretio je Erber na 15:30, ali Novak upisuje dva vinera i stiže do novog vođstva.

2:2 - Novak je ispusio prvu brejk priliku u trećem setu, potom i drugu. Francuz je upisao tri asa, a sa dva vinera rešio dugi gem u svoju korist.

2:1 - Sa nulom Đoković dobija svoj servis. Upisao je nova dva vinera.

1:1 - Šteta, Novak je osvojio prva dva poena u gemu, ali je Francuz odgovorio sa naredna četiri i stigao do izjednačenja.

1:0 - Videlo se u finišu drugog seta da je Novak povećao energiju. Sa nulom je dobio uvodni gem u trećem setu.Sada je poznato da će pobednik ovog meča u 2. kolu igrati protiv Španca Roberta Kabaljesa Baenje. On je u prvom kolu savladao Francuza Konstanta Lestijena sa 3:1, po setovima 6:3, 7:5, 4:6, 6:2.

2. SET

- Novak je osvojio prvi poen kao mini-brejk. Potom je na svoj servis osvojio naredna dva za 3:0. Velika radost posle trećeg osvojenog poena. Konačno je pokazao emociju.

Francuz je osvojio svoj prvi poen, a zatim Novak pravi novi minu brejk za 4:1. Na promeni strana Novak je imao 5:1.

Novak je napravio prvu grešku u taj-brejku i omogućio Erberu da smanji na 5:2. Ipak, već u narednom poenu Novak stiže do set prilike.

6:6 - Lagan servis gem, i to je najbitnije. Ulazimo u taj-brejk.

5:6 - Francuz je napravio dve duple servis greške, ali to nije dalo Novaku brejk šansu.

5:5 - Konačno servis gem bez izgubljenog poena za Novaka. Upisao je novi viner.

4:5 - Erber dobija novi servis gem, ponovo bez veće muke. Stigao je do dve vezane gem lopte, a drugu vinerom pretvorio u gem.

4:4 - Muči se Novak na svom servisu. Francuz je mnogo agresivniji, pa Novak nema više lakih poena.

3:4 - Ne uspeva Novak nikako da uhvati ritam na servis rivala. Još jedan gem sa nulom za Francuza.

3:3 - Dupla greška, pa as servis u gemu u kome je Novak odigrao sa dosta turbulencija. Ipak, piše se da je izjednačio.

2:3 - Serija grešaka Novaka omogućila je Erberu da sa nulom dobije gem.

2:2 - Novak bro i lako dobija novi servis gem.

1:2 - Đoković je sa tri uzastopna vinera stigao do nove brejk prilike, međutim pogrešio je kod iste. Potom je Francuz vezao dva vinera i stigao do vođstva u setu.

1:1 - Pravo niotkuda Francuz odmah vraća ribrejk. Novak je napravio čak četiri neiznuđene greške u servis gemu.

1:0 - Brejk Đokovića već na startu drugog seta. Novak je nastavio u dobrom ritmu iz prvog seta. Napravio je dva vinera u gemu i iskoristio prvu priliku da oduzme servis rivalu.

1. SET

6:4 - Posle 37 minuta igre Novak je dobio prvi set.

5:4 - Francuz koristi svoje servis gemove, ali Novak i dalje ima brejk prednosti.

5:3 - Još jedan servis gem bez izgubljenog poena za Đokovića. Upisao je i treći as u meču.

4:3 - Francuz stiže do još jednog gema.

4:2 - Prvi servis gem u kome se Novak mučio. Bilo je 30:30, a potom je, posle greške rivala, vinerom završio gem u svoju korist.

3:2 - Zaustavio je Francuz nalet Đokovića.

3:1 - Novak nastavlja u svom ritmu, bez izgubljenog poena potvrđuje brejk.

2:1 - Brejk Đokovića! Francuz je otvorio gem sa duplom servis greškom, a usledila su dva vinera Đokovića. Drugu brejk loptu Nole je iskoristio za gem.

1:1 - Odgovara Novak na isti način, bez izgubljenog poena. Upisao je i dva asa.

0:1 - Francuz je prvi servirao u meču, i to je uradio besprekorno, bez izgubljenog poena je stigao do prvog gema.

Kiša je stala, pa se meč igra pod otvorenim krovom. Barem početak.

Prvi teniser sveta Novak Đoković kreće u odbranu titule na Rolan Garosu.

Rival najboljem teniseru sveta je domaći takmičar Pjer Igo Erber. Meč na stadionu "Filip Šatrije" zakazan je za 20.15 časova.

Erber je trenutno 142. na svetu, a u glavni turnir je stigao preko specijalne pozivnice organizatora.

Đoković i Erber su samo jednom igrali, i to daleke 2013. godine. Međusobno su ukrstili rekete upravo u Parizu, ali na mastersu u Bersiju. Novak je slavio sa 2:0.

Pobednik ovog meča igraće u drugoj rundi protiv pobednika špansko-francuskog duela Karbaljes Baenja - Lestijen.