Danas, na ulicama naših gradova, svedočimo potpunoj degradaciji osnovnih ljudskih prava, a sve pod izgovorom borbe za te iste slobode. Nažalost, to nije borba za prava svakog pojedinca, već pokušaj nasilne ugradnje oholokratije – vladavine rulje koja nameće svoj jedini stav, brišući pravo svakog građanina na drugačije mišljenje,bilo ono čak i treće i suspendujući Ustav Republike Srbije, ističe za Pink.rs Dejan Nestorović tv lice i borac za ljudska i ekološka prava.
- I dok lažno pozivanje na ljudska prava postaje štit za neskrivene političke manipulacije, sam Ustav Republike Srbije, kao i svi međunarodni pravni principi, su zgaženi zakonom oholokratije!, dodao je nestorović.
On ističe da je slogan o slobodi danas samo maska za isključivanje i marginalizaciju onih koji žele da slobodno misle, govore i postupaju.
- Živimo u društvu u kojem, pod pretnjom nasilja, običan građanin gubi pravo da se kreće, govori i misli slobodno - rekao je Nestorović i dodao:
- Magna Carta Libertatum, temelj sloboda svakog čoveka, jasno nas uči da niko ne može biti sprečen u svojoj slobodi kretanja i mišljenja. Danas, međutim, imamo situaciju u kojoj se profesori isključuju sa fakulteta, studenti lišavaju mogućnosti da polažu ispite, a nastavnici i studenti koji žele da nastave obrazovanje bivaju fizički i psihološki izgnani iz kabineta. Ova devastacija naše obrazovne i kulturne sfere nije nešto što možemo ili smemo da dozvolimo.
- Masa koja nameće jednoumlje nije samo problem sa kojim se susrećemo na svakom koraku, već ozbiljna pretnja za opstanak Srbije kao države kao stabilne i progresivne. Danas se zabranjuje i pravo da mislimo: „Imam pravo na svoje, treće mišljenje!“ I to mišljenje mora biti utemeljeno u osnovnim vrednostima slobode, nezavisnosti, i ravnopravnosti svih građana - ističe Dejan Nestorović i dodaje:
- Oholokratija – vladavina jedne grupacije koja nameće svoje mišljenje i eliminisanje svih različitih mišljenja, danas je postala stvarnost koju moramo da zaustavimo. Naša borba mora biti borba, za suštinsku slobodu – slobodu da mislimo, da budemo različiti i da živimo u zemlji koja poštuje osnovne ljudske vrednosti.
- Ova borba je zapravo borba za Srbiju koja je ekonomski i politički stabilna, koja je slobodna od korupcije i u kojoj su ljudi slobodni da stvaraju, rade i žive u miru. Borba za Srbiju koja je otvorena za strane investicije i turizam, koja je ekonomski konkurentna, jaka na međunarodnoj sceni, a istovremeno očuvana od političkih manipulacija. Oholokratija nije put za našu budućnost. Ona nas vodi ka podelama, ka slabosti, ka gubitku svakog nacionalnog i gradjanskog dostojanstva - rekao je on.
Nestorović je rekao da kroz podizanje nacionalne svesti, možemo se odupreti ovoj pretnji.
- Sloboda nije nešto što nam može biti oduzeto od strane grupe koja, pod izgovorom borbe za demokratiju, želi samo da uspostavi revanšistički režim. Moramo se boriti za budućnost Srbije, gde će svakom građaninu će biti omogućeno pravo da se slobodno kreće, razmišlja i deluje – bez straha od političkog progona ili isključivanja i stavljanja u uniformisanu grupu sa ulice - kazao je Nestorović i dodao:
- Oholokratija može da pobedi samo ukoliko dozvolimo da naša svest i identitet budu potisnuti. Mi, međutim, imamo snagu da je porazimo – podizanjem nacionalne svesti, kroz borbu za pravu demokratiju i slobodu svakog pojedinca. Srbija je naša i borba za njenu budućnost je naša borba. To nije samo borba za našu sadašnjost, to je borba za opstanak naše države, naše slobode i našeg identiteta.
- Samo kroz ozbiljan ekonomski razvoj, velike infrastrukturne projekte, otvaranje novih zdravstvenih ustanova, povećanje plata i unapređenje životnog standarda, možemo otvoriti Srbiju svetu i privučemo veća ulaganja. Jačanjem kapitala, jačanje naše ekonomije stvorićemo osnovu za stabilnu i prosperitetnu državu, koja će biti priznata i poštovana na međunarodnoj sceni. To je koji bi trebalo da sledimo – put u kojem svi građani Srbije imaju šansu za bolji život i prosperitetnu budućnost u pristojnoj,modernoj i ekonomski stabilnoj gradjanskoj i nacionalnoj- jedinstvenoj Srbiji 21 veka - zaključio je Dejan Nestorović.