Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je danas Hrvatsku 3:0, u Berlinu, u prvom kolu grupe B na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Strelac prvog gola na utakmici bio je Alvaro Morata u 29. minutu, posle asistencije Fabijana Ruiza koji je samo tri minuta kasnije duplirao prednost Španije.

Pred kraj prvog prvog poluvremena, Danijel Karvahal je u 45+2. minutu postavio konačan rezultat.

Hrvatska je u 80. minutu imala priliku da iz jedanaesterca smanji prednost Španije, pošto je Rodri u šenaestercu oborio Bruna Petkovića, koji zatim nije bio precizan sa bele tačke.

Druga utakmica prvog kola grupe B između branioca titule Italije i Albanije igraće se večeras od 21 čas u Dortmundu.

Španija će u drugom kolu igrati protiv Italije 20. juna od 21 čas u Gelzenkirhenu, dok će Hrvatska dan ranije igrati protiv Albanije od 15 časova u Hamburgu.

Autor: Marija Radić