Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je večeras u Dizeldorfu selekciju Austrije 1:0 (1:0) u meču prvog kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Austrija je imala dobru priliku da postigne gol u 36. minutu, ali je šut Kristofa Baumgartnera odbranio golman Francuske Majk Menjan.

Francuska je povela u 38. minutu kada je posle centaršuta Kilijana Mbapea Maksimilijan Veber glavom poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Mbape je u 55. minutu imao veliku šansu, pošto je sam izašao ispred austrijskog golmana Patrika Penca, ali je poslao loptu pored desne stative.

U nedelju su u prvom kolu grupe D fudbaleri Holandije pobedili Poljsku 2:1.

Francuska će u drugom kolu 21. juna igrati protiv Holandije, dok će Austrija istog dana igrati protiv Poljske.

Sutra su na programu utakmice prvog kola grupe F Turska-Gruzija od 18.00 i Portugalija-Češka od 21 čas.

Autor: Dalibor Stankov